PROJEKT: Farma okienna.

Własne zioła i warzywa, nawet gdy nie posiadasz swojego ogrodu – jak założyć farmę okienną dostarczającą zdrowe i obfite plony? Niecodzienną koncepcję domowej uprawy roślin jadalnych stanowią hydroponiczne ogrody wertykalne znane bardziej pod nazwą farm okiennych. Rozwiązanie to umożliwia uprawę świeżych, ekologicznych warzyw, ziół i owoców, nawet gdy nie dysponujemy tradycyjnym ogrodem, tarasem czy balkonem. Farmy okienne wymagają minimalnej uwagi z naszej strony, są energooszczędne i dostarczają wysokich plonów niemal bezobsługowo, nawet zimą. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to okresowe uzupełnianie płynnego nawozu. A co ważniejsze, taką farmę można zbudować samemu, używając m.in. materiałów z recyklingu (butelki typu PET, najlepiej po wodzie mineralnej) oraz niewielkiej ilości energii elektrycznej i wody. Co ciekawe, wszystkie rośliny w farmie okiennej uprawiane są hydroponicznie, czyli bez użycia gleby.

Farma_okienna_1

Na całym świecie powstają lokalne społeczności pasjonatów tej koncepcji domowej uprawy roślin. Zwolennicy podejścia „zrób to sam” prześcigają się w nowych pomysłach konstrukcyjnych, dzielą się poradami i ulepszają nieustannie farmy okienne. Już dziś, możesz dołączyć do tej ciągle rozrastającej się, globalnej społeczności MIEJSKICH OGRODNIKÓW..

Zobacz, jak może wyglądać i działać Twoja FARMA OKIENNA:

Specjalnie dla wszystkich entuzjastów FARM OKIENNYCH udostępniamy poradnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces budowy własnego wertykalnego ogrodu hydroponicznego.

Farma_okienna_0b

Nie zwlekaj ani chwili dłużej.. Do końca lutego, każdy kto chciałby we własnym zakresie, zbudować hydroponiczną farmę okienną, ma niepowtarzalną okazję skorzystania ze specjalnie opracowanej instrukcji objaśniającej w jasny i przejrzysty sposób każdy etap budowy tej niezwykłej instalacji. Przygotuj się na prawdziwą przygodę o jakiej marzy niemal każdy miłośnik idei DIY i uprawy roślin.

Poradnik, do pobrania w wersji pdf , znajdziesz tutaj.