Warsztaty budowy TARANA HYDRAULICZNEGO.

Taran hydrauliczny / pompa impulsowa – to powszechnie wykorzystywane w Permakulturze urządzenie do przepompowywania wody, które nie wymaga zasilania z zewnętrznych źródeł energii (nie pobiera paliwa, ani energii elektrycznej do zasilania swojej pracy). Idealnie nadaje się jako główne urządzenie zasilające systemy nawadniania ogrodów czy pól uprawnych i sadów. Rewelacyjnie sprawdza się w okresach długotrwałej suszy. Wykorzystując pobliską rzekę lub strumień, dzięki taranowi hydraulicznemu można tłoczyć wodę na wysokość ponad 10 metrów, bez zużywania jakiegokolwiek paliwa z wydajnością do 5 metrów sześciennych na dobę!

W ramach cyklu PERMAculture CHALLENGE 2016 / Wyzwanie PERMAkultury 2016 proponujemy Wam zapoznanie się z zagadnieniami związanymi z budową i eksploatacją tarana hydraulicznego. Powiemy o możliwościach jego zastosowania w projektowaniu wydajnych, permakulturowych systemów produkcji żywności, a nawet produkcji energii elektrycznej, czy też pozyskiwania energii cieplnej ze źródeł odnawialnych.

TERMIN: 8-10 kwietnia 2016 CENA: 500 zł / osoby

W trakcie warsztatów każdy z uczestników zbuduje i przetestuje swój własny taran hydrauliczny!!!

Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne u organizatorów:

pod adresem: f.transformacja@gmail.com
(w tytule wiadomości proszę o wpisanie: „TARAN HYDRAULICZNY” !!!)

Łukasz Nowacki – program warsztatów, sprawy finansowe.
Tel: 889 907 710 pon.-pt. W godzinach 10:00-18:00

W programie warsztatów m.in.:

Spływ kajakowy rzeką Pilicą,

Survivalowy marsz do obozu stacjonarnego Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury,

Instruktażowy kurs konstruowania taranów hydraulicznych oraz testowanie gotowych urządzeń na przygotowanym stanowisku badawczym,

Projektowanie systemów permakulturowych z wykorzystaniem taranów hydraulicznych.

 

DSC_0193 DSC_0210 DSC_0217 DSC_0219